PSHITS
TR
RU
Catalog
Renzo Racer

Renzo Racer

3.14 (43)
JOINDOTS GMBH12/02/2026Bil/racing, Vardagsspel, Arkad

PlayStation Store

SE
279.00 SEK
≈ 2 259 ₽1 SEK = 8.10 ₽
Buy on PS Store

Price history

122
Уведомить о снижении цены
Стоит подождать распродажу
Сейчас полная цена. Регулярно бывает скидка до ≈−46% — лучше дождаться.
279.00 SEK
139.50 SEK
26/02/2026
279.00 SEK

Prices by region

47

Editions & add-ons

4

Trophies

Total: 26
1
5
20

About

Är du redo för lite gasmashing, missilblästring, kartkrossande kul?

Renzo Racer är ett snabbt tävlingsspel i tecknad stil som utmanar din manövrerbarhet och körförmåga att korsa mållinjen först!

Välj din förare från ett urval av 16 komiska personligheter och tävla ner 20 spännande banor fulla av vändningar, farliga hinder och oväntade överraskningar. Ploga genom förstörbara föremål, hoppa av ramper och se upp för utspridda stenar, fallna träd, svart is och oljebitar!

Gå på vägen, sätt pedalen på metallen och njut av den intensiva action som är värd en riktig racingmästare. Spela enskilda spår eller turneringar mot AI-bilarna eller också mot en vän i lokalt 2-spelarläge.

- 16 komiska förare med unika personligheter
- 20 utmanande racerbanor
- Tävlingsvagnar eller båtar!
- Förstörbara föremål, raketer, bomber, nitro och mer
- Hinder och överraskningar
- Lokalt 4-spelarläge att njuta av med en vän
- Snabb och rasande racinghandling
Publisher
JOINDOTS GMBH
Release date
12/02/2026
Genres
Bil/racing, Vardagsspel, Arkad
Age rating
PEGI_3
Subtitles
DE · ES · FR · IT · EN · NL · ZH · JA · PT · CH

Scores

—
—
3.1
Main story
1h
Completionist
1h

Похожие игры

18

Ещё от JOINDOTS GMBH

18

Частые вопросы

Где Renzo Racer дешевле всего?+

Самая низкая цена — около 1₽ (регион HU). Сравнение по 47 регионам PlayStation Store.

Какая минимальная цена была на Renzo Racer?+

Историческая минимальная цена в регионе SE — 139.50 SEK, текущая — 279.00 SEK.

Стоит ли покупать Renzo Racer сейчас?+

Текущая цена 279.00 SEK выше исторического минимума 139.50 SEK. Возможно, стоит дождаться скидки.

Сколько трофеев в Renzo Racer?+

26 трофеев: 1 платина, 5 золото, 20 серебро, 0 бронза.

Сколько времени нужно, чтобы пройти Renzo Racer?+

По данным HowLongToBeat: основной сюжет — ~1 ч, на 100% и все трофеи — ~1 ч.