PSHITS
TR
RU
Catalog
King Oddball

King Oddball

3.84 (6,956)
10Tons Ltd.12/11/2020Pussel, Pussel, Fysik

PlayStation Store

SE
55.00 SEK
4451 SEK = 8.10
Buy on PS Store

Price history

38
Уведомить о снижении цены
Скидок ещё не было
Цена держится на стартовом уровне с релиза. Если не срочно — стоит дождаться первой распродажи.
55.00 SEK
55.00 SEK
13/02/2026
55.00 SEK

Prices by region

41

Trophies

Total: 16
1
15

About

Den här produkten låter dig ladda ner både den digitala PS4®-versionen och den digitala PS5®-versionen av det här spelet.

Förinta världen med enorma stenar! Kungen svingar stenar fram och tillbaka med sin tunga och du släpper dem med en knapptryckning. Släpp stenarna vid rätt ögonblick för att krossa så många mål som möjligt. Enkelt och beroendeframkallande!


Extra stenar får du genom att krossa tre eller fler mål med ett enda kast. Bemästra spelet genom att förutse hur stenarna ska rulla, studsa och flyga iväg vid explosioner. Kom ihåg att rasera byggnader också!


Erövra världen i fler än 120 roliga nivåer som blir och svårare och svårare!


INNEHÅLL
- Spela med en knapp. Hur svårt kan det vara?
- Fler än 120 nivåer + hemligheter!
- 15 troféer
- Originell grafisk stil
- Originalmusik av Jonathan Geer


Den här produkten finns på följande språk: Engelska

Om du redan har PS4®-versionen av det här spelet kan du ladda ner den digitala PS5®-versionen utan extra kostnad och du behöver inte köpa den här produkten. Spelare som äger PS4®-versionen på skiva måste sätta skivan i sin PS5® varje gång de vill ladda ner eller spela den digitala PS5®-versionen. Spelare som köper PS5® Digital Edition, som saknar skivläsare, kommer inte att kunna ladda ner PS5®-versionen utan extra kostnad.
Publisher
10Tons Ltd.
Release date
12/11/2020
Genres
Pussel, Pussel, Fysik
Age rating
PEGI_3

Scores

64
3.8
Main story
5h
Main + extras
9h
Completionist
14h

Похожие игры

18

Ещё от 10Tons Ltd.

16

Частые вопросы

Где King Oddball дешевле всего?+

Самая низкая цена — около 271₽ (регион UA_RU). Сравнение по 41 регионам PlayStation Store.

Какая минимальная цена была на King Oddball?+

Историческая минимальная цена в регионе SE — 55.00 SEK, текущая — 55.00 SEK.

Стоит ли покупать King Oddball сейчас?+

Скидок на King Oddball ещё не было — цена держится на стартовом уровне с релиза. Стоит дождаться первой распродажи.

Сколько трофеев в King Oddball?+

16 трофеев: 0 платина, 1 золото, 0 серебро, 15 бронза.

Сколько времени нужно, чтобы пройти King Oddball?+

По данным HowLongToBeat: основной сюжет — ~5 ч, с дополнениями — ~9 ч, на 100% и все трофеи — ~14 ч.