PSHITS
TR
RU
Catalog
Grow Up

Grow Up

4.49 (1,812)
Atari Inc.16/08/2016Äventyr, Action

PlayStation Store

SE
109.00 SEK
8821 SEK = 8.10
Buy on PS Store

Price history

66
Уведомить о снижении цены
Стоит подождать распродажу
Сейчас полная цена. Регулярно бывает скидка до ≈−75% — лучше дождаться.
109.00 SEK
27.25 SEK
13/02/2026
109.00 SEK

Prices by region

43

Trophies

Total: 17
3
14

About

BUD:s rymdskepp MOM går i tusen bitar när han är ute och utforskar galaxen. Nästan bokstavligen talat – MOM är utspridd överallt. Positioneringen av den där månen var verkligen hemskt tanklös. Nu är vrakdelarna av rymdskeppet utspridda över en helt främmande planet så rik på flora och fauna att det skulle få den mest erfarna galaktiska trädgårdsmästaren att tappa hakan.
Det är upp till BUD att samla ihop delarna och föra tillbaka dem till månen.
• Följ den älskvärda roboten på fantastiska och akrobatiska äventyr.
• Samla ihop MOM:s rymdskepp med hjälp av den nya vännen POD. Hon gillar planeter. Lite för mycket.
• Utforska en planet fylld med spänning och underverk. Och en 'Flungus'.
• Gång är överskattat - rulla ihop BUD till en boll för att studsa och rulla fram.
• Glid mellan svävande öar likt en stor metallfågel med hjälp av din Power Glider.
• Ta dig förbi hinder genom att odla vilken växt du vill av alla du har hittat med hjälp av Floradex 3000.
• Rid på enorma Starplants.
Publisher
Atari Inc.
Release date
16/08/2016
Genres
Äventyr, Action
Age rating
PEGI_3
Subtitles
DE · EN · ES · FR · RU · PT-BR

Scores

70
4.5
Main story
4h
Main + extras
6h
Completionist
9h

Похожие игры

18

Ещё от Atari Inc.

18

Частые вопросы

Где Grow Up дешевле всего?+

Самая низкая цена — около 165₽ (регион IN). Сравнение по 43 регионам PlayStation Store.

Какая минимальная цена была на Grow Up?+

Историческая минимальная цена в регионе SE — 27.25 SEK, текущая — 109.00 SEK.

Стоит ли покупать Grow Up сейчас?+

Текущая цена 109.00 SEK выше исторического минимума 27.25 SEK. Возможно, стоит дождаться скидки.

Сколько трофеев в Grow Up?+

17 трофеев: 0 платина, 0 золото, 3 серебро, 14 бронза.

Сколько времени нужно, чтобы пройти Grow Up?+

По данным HowLongToBeat: основной сюжет — ~4 ч, с дополнениями — ~6 ч, на 100% и все трофеи — ~9 ч.